Vítejte na stránkách chovatelské stanice HAFUSCHKA 

Naše stanice se zabývá chovem jezevčíků malých rázů (trpasličí, králičí) v dlouhosrsté a drsnosrsté variantě.

Specializuji se na odchov černopálených a hnědopálených jedinců nebo alespoň nosičů tohoto zbarvení. Zároveň shromažďuji údaje o všech takových jedincích. Na našich stránkách naleznete informace o mně, chovatelce, o naší nejen psí smečce, můžete se seznámit s našimi odchovy, s odchovem štěňat všeobecně a pár informací i o jezevčíkovi jako takovém. Naleznete zde také asi nejucelenější informace o chovu jezevčíků v barevné varietě s pálením a kontakty na další chovatele a organizace. Mezi mé koníčky patří také výstavba webových stránek.

Děkuji za vaši návštěvu. Své názory a připomínky můžete zanechat v návštěvní knize nebo mi přímo napište. Račte vstoupit!

Novinky

27.02.2011 20:57

Výstavní sezóna

Pro naší mladou importovanou fenku Fífu začala letos výstavní sezóna (nepočítám-li loňskou účast ve třídě štěňat). Posudky z výstav najdete na její stránce. Mám velkou radost z toho, že se fenka výborně předvádí a rozhodčí mají radost z její veselé a přátelské povahy. Zatím nám nebylo vytknuto nic podstatného, naopak nás ve všech směrech chválí. Tak čekáme, až přijde ten správný čas, abychom si mohly sáhnout i na nějaký ten titul. V silně obsazené třídě mladých fen se zatím setkáváme s kvalitními konkurentkami, dnes na klubové výstavě se sešly fenky 4 a každá v jiné barevné variantě, což byla pěkná podívaná.

22.02.2011 09:42

Nové fotografie

Přidala jsem pár aktuálních fotek Fifinky ve věku 10 měsíců a tady je pár společných zimních v nových svetřícíchJezinka, Fifa, NatalieNAtalie, Fifa

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

24.10.2010 21:22

Klubová výstava jezevčíků 24.10.2010

Fífa si odbyla svou výstavní premiéru ve třídě štěňátek. Získala titul BEST PUPPY (nejlepší štěně) a i posudek mi udělal velkou radost. Jednak je ve věku 6ti měsíců kompletně přezubená a plnochrupá, má tmavé oko, ušlechtilou hlavu a pěkně se předváděla. OH 31 cm.

 

Dalším příjemným překvapením bylo předvedení našich odchovů (tedy spíše praodchovů:-), které se zde sešly v počtu 3 fenky a 1 pejsek a všichni obdrželi známku VÝBORNÁ. Jejich babičkou je naše Jezinka. Pěkná trpasličí fenka Anelis de Cineraria (Artuš Canis of Czech x Cinderella Hafuschka) absolvovala i výběr do chovu s hodnocením 0i/LR/5 (tmavá barva oka, černá s pálením, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, vyrovnaná povaha). Trojice sourozenců Amy, Aira a Aaron z Růžového palouku (Bertík Hafuschka x Flóra Scrofa) byla velmi jednotného typu a opticky jednoznačně králičího rázu. Pravděpodobně však mají hraniční hodnoty a byli předvedeni v rázu trpasličím, což je připravilo o možnost zasáhnout do výsledného pořadí. Z tohoto vrhu mě nejvíce zaujala Aira (byla následně zbonitována jako králičí). Ve svých 16 ti měsících má složené 4 zkoušky z výkonu, čímž navazuje na odkaz svého otce Bertíka, který má veškeré jezevčičí zkoušky a mimo to i nějakou pro velké honiče.

17.08.2010 21:22

Dlouhosrstá štěňátka

S velikou radostí oznamujeme, že v chovatelské stanici DE CINERARIA se narodilo 5 černopálených dlouhosrstých štěňátek. Jedná se o nepříbuzné spojení naší Popelky (Cinderella Hafuschka) a původem norského multišampiona Foxfoot Trans Ama. Pokud je mi známo, je to první Foxfoot v ČR v 1. generaci předků. Zřídka můžete najít "Foxfooty" u importovaných jedinců nebo u zahraničních krytí, ale nikdy takhle blízko "na dosah". 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

LUCIE KOPCOVÁ T.G.Masaryka 623, 565 01 Choceň + 420 603 515 788 (O2)

DOGS & CATS - váš internetový obchod s krmivy

Welcome !

Mini dachshunds longhaired & wirehaired

Mini dachshunds longhaired & wirehaired

Welcome to the website of the kennel HAFUSCHKA. I am from CZECH (Middle Europe) and I breed longhaired and wirehaired miniature...
free counters